Home / Kryesoret / Tetovari Idriz Sulejmani, kandidat për deputet në parlamentin e Kroacisë

Tetovari Idriz Sulejmani, kandidat për deputet në parlamentin e Kroacisë

Idriz Sulejmani, shqiptari që jeton dhe vepron në Kroaci, sërish ka vendosur që të kandidojë për zgjedhjet parlamentare në Kroaci, pas siç thotë ai, padrejtësive që i janë bërë në garat e fundit për deputet në parlamentin kroat. Ai theksoi se garon në këto zgjedhje për të avancuar të drejtat e pakicës shqiptare që jeton në Kroaci.

“Një nga sfidat për të cilën duhet t`ju paralajmëroj është fakti që partitë politike do të zhvillojnë një betejë të pamëshirshme, ndoshta të padrejtë për çdo votë. Mos lejoni t`ju bindin se kjo është rruga e dejtë. Partitë si edhe deri tani nuk do të kujdesen për ne, për interesat tona dhe për zgjidhjen e problemeve tona. Këtë edhe e kanë treguar gjithë këto vite. Vota për partitë nuk është votë për shqiptarinë”, tha Idriz Sulejmani, kandidat për deputet në parlamentin kroat

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *