Home / Kryesoret / Zaevi me vullnetar dhe vetura të specializuara edhe sot do të jetë në Shku

Zaevi me vullnetar dhe vetura të specializuara edhe sot do të jetë në Shku

Aksioni për ndihmë ndaj qytetarëve nga rajonet e goditura që i duhet më së shumti vazhdon edhe sot.

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, së bashku me vullnetar dhe aktivist të LSDM-së, me përkrahjen e veturave të specializuara edhe sot do të jetë me banorët e lagjeve të Shkupit të prekura nga moti i lig.

Aktivitetet me të cilat do të drejtoj Zaev nisin në orën 11 e 30, në hyrje të lagjes Metodija Andonov Cento në Shkup.

Aksionet për ndihmë vazhdojnë në vendbanimet Inxhikovo, Creshevo dhe Smilkovci, ndërsa do të shpërndahet edhe ndihmë humanitare në të gjitha rajonet e goditura.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *