Home / Kryesoret / Arrestohen 4 persona në Tetovë

Arrestohen 4 persona në Tetovë

Dje mbrëma rreth orës 21, policët e Tetovës kanë privuar nga liria 51 vjeçarin N.LL nga Tetova, i cili kërkohej për vuatjen e dënimit me burg prej 4 viteve dhe 10 muaj për veprën penale të “vjedhje të rëndë”.

Siç njofton policia, pas arrestimit, me vendim të gjykatës, sot ai është dorëzuar për vuatjen e dënimit në burgun e Idrizovëz në Shkup.

Dje po ashtu, me urdhër të gjykatës janë arrestuar tre persona për vuatjen e dënimit prej një viti: 47 vjeçari S.S nga Tetova, 49 vjeçari A.S nga Xhepçishti dhe 25 vjeçari XH.S nga Sllatina për kryerjen e krimeve të ndryshme “hyrjen e paautorizuar në objektin ushtarak …”, “tentativë vrasje” dhe “dhunës”.

Pak më vonë, ata u dorëzuan në burgun e Tetovës dhe burgun e Idrizovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *