Home / Kryesoret / “Bomba” te Çimentorja ka qenë bombël oksigjeni

“Bomba” te Çimentorja ka qenë bombël oksigjeni

Pas gërmimit të bërë në vendin ku fillimisht Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim njoftoi se është gjetur një bombë aeroplanash me kalibër të madh dhe me peshë prej rreth 125 kilogramësh, është konfirmuar se bëhet fjalë për një bombël oksigjeni prej 1,5 metrash.

Nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim njoftuan se nuk ka rrezik të mëtejmë në rajonin ku është gjetur bombola

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *