Home / Kryesoret / Delegacioni i Maqedonisë në Asamblenë e përgjithshme të KB-së në Nju-Jork

Delegacioni i Maqedonisë në Asamblenë e përgjithshme të KB-së në Nju-Jork

Delegacioni i Maqedonisë në të cilin është zëvendëskryeminsitri dhe ministër i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki po merr pjesë në sesionin e 71-të të Asamblesë së përgjithshme tëp KB-së në Nju-Jork.

Siç kumtojnë nga MPJ, në Nju-Jork, minsitri Poposki do të flasë në takime të shumta në nivel minsitror, organizuar si në korniza, ashtu edhe në margjina të sesionit tçë 71-të të Asamblesë së përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork.

Gjatë ngjarjes, Poposki do të realizojë edhe takime të shumta bilaterale.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *