Home / Kryesoret / Edhe kjo ndodh: Grosha e Tetovës nga Kirgistani!

Edhe kjo ndodh: Grosha e Tetovës nga Kirgistani!

Maqedonia është vend i çudirave! Këtë herë kemi një shembull që ua përcjell Telegrafi Maqedoni dhe vlen për groshën e Tetovës që në paketim shkruan se vjen nga Kirgistani.

Në një fotografi që qarkullon në internet shihet një paketim prej 900 gram i groshës që shitet si ”Groshë Tetove” por në fund shkruan se është prodhuar në Kirgistanin e largët.

Pas kësaj, në rrjetet sociale është hapur debat se si ”Grosha e Tetovës” të prodhohet në Kirgistan?

Përndryshe, prodhimi i groshës në Tetovë ka qenë një krenari për tetovarët dhe për Maqedoninë në përgjithësi pasi ajo është shitur në të gjithë Jugosllavinë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *