Home / Kryesoret / Fushatë për ekonomi energjetike konkurente dhe të qëndrueshme

Fushatë për ekonomi energjetike konkurente dhe të qëndrueshme

Me trajnimin për mënyrat dhe mundësitë për identifikim, përgatitjen dhe realizimin e masave për efikasitet energjetik Ministria e Ekonomisë do të tregojë për potencialin për kursimin e energjisë në ndërmarrjet e vogla dhe të mesme.

Trajnimi që do të fillojë sot është fillimi fushatës “Zhvillimi i ekonomisë energjetike konkurruese dhe të qëndrueshme – EKOS” të Ministrisë së Ekonomisë, që e zbaton Qendra për efikasitet energjetik MACEF.

Trajnimi dedikohet për persona teknik përgjegjës për punën vijuese dhe mirëmbajtjen e pajisjeve në repartet prodhuese dhe objektet në kompetencë të ndërmarrjet.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *