Home / Kryesoret / Goditet grupi i drogës në Itali, arrestohen 19 shqiptarë

Goditet grupi i drogës në Itali, arrestohen 19 shqiptarë

Agjentët e Guardia di Finanza në Leçe të Italisë kanë ndërmarrë ekzekutimin e urdhërarresteve ndaj 19 personave, anëtarë të një organizate italiano-shqiptare, aktive në trafikun e heroinës, kokainës dhe marijuanës.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave gjatë hetimeve janë sekuestruar sasi të ndryshme droge, si dhe armë të tipit kallashnikov dhe municione.

Urdhër-arrestet janë lëshuar nga Prokuroria e Leçes, me kërkesë të Drejtorisë Rajonale të Antimafias, shtojnë më tej burimet.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *