Home / Kryesoret / Halili për vizitë zyrtare në Tiranë

Halili për vizitë zyrtare në Tiranë

Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë,  Festim Halili i shoqëruar nga ministrja e Pushtetit Lokal, Shirete Elezi, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë.

Siç citohet në njoftimin zyrtar, Halili në Tiranë do të realizojë takim me kryetarin e Parlamentit të Shqipërisë, Ilir Metën,  zëvendëskryeministrin shqiptar Niko Peleshin dhe me ministrin e Punëve të Jashtme, Ditmir Bushatin.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *