Home / Kryesoret / Instituti sizmologjik: Priten edhe disa termete

Instituti sizmologjik: Priten edhe disa termete

 Një seri tërmetesh epiqendrat e të cilave ndodhen në rajonin e Shkupit në mëngjesin e sotëm janë regjistruar nga Rrjeti Sizmologjik Telemetrik të Republikës së Maqedonisë.

Observatori sizmologjik pranë Fakuktetit Matematiko-Natyror kumtoi se dy tërmete janë ndjerë në rajonin e Shkupit dhe rrethinë.

I pari ka ndodhur në orën 06 e 58 minuta me intesitet prej 3,9 ballë sipas Rihterit, ndërsa i dyti në orën 06 e 59 minuta me intesitet prej 2,8 ballë sipas Rihterit. Ndërkohë, janë të mundura edhe disa termete më të vogla të cilat zakonisht paraqiten pas termeteve që ndodhi si ky sot me magnitutë 4.4 shkallë sipas Rihterit, kanë deklarurar nga Instituti për termet inxhinieri dhe inxhinieri sizomologjike.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *