Home / Kryesoret / Një tërmet i ri sot në mëngjes e dridhi Shkupin

Një tërmet i ri sot në mëngjes e dridhi Shkupin

Një tërmet i ri sot rreth orës 8 e 10 min e goditi Shkupin. Magnituda sipas Observatoriumit Seizmologjik në suaza të Fakultetit Natyror Matematikor ka qenë 3 shkallë sipas Rihter, transmeton TetovaSot.

Tërmeti ka qenë me epiqendër në rajonin e Shkupit. Nga Observatoriumi Seizmologjik informuan se nata ka qenë e qetë pa dridhe dhe after shoke.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *