Home / Kryesoret / Lazim Destani në Vatikan në cermoninë e Shenjtërimit të Nënës Terezë

Lazim Destani në Vatikan në cermoninë e Shenjtërimit të Nënës Terezë

Biznesmeni Lazim Destani sot mori pjesë në cermoninë e Shenjtërimit të Nënës Terezë. Ai në profilin e tij në Facebook ka ndarë disa fotografi ku mes tjerash shkruan se humanistja botërore shqiptare Anjezë Gonxhe Bojaxhiu – Nënë Tereza, na mblodhi në Vatikan mes dhjetëra mijëra njerëzish nga e gjithë bota, për të njohur dhe respektuar humanizmin e saj dhe përkushtimin ndaj të varfërve për një jetë të tërë. Sot në këtë manifestim të madh u fol edhe shqip!

“Humanistja botërore shqiptare Anjezë Gonxhe Bojaxhiu – Nënë Tereza, na mblodhi në Vatikan mes dhjetëra mijëra njerëzish nga e gjithë bota, për të njohur dhe respektuar humanizmin e saj dhe përkushtimin ndaj të varfërve për një jetë të tërë. Sot në këtë manifestim të madh u fol edhe shqip!

Akti i Shenjtërimit të Nënës Terezë ne shqiptarëve na sjell më shumë emocion e na bën krenarë që ka dalë nga gjiri i popullit shqiptar” ka shkruar Destani

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *