Home / Kuriozitete / Maqedonia tronditet sërish nga tërmetet

Maqedonia tronditet sërish nga tërmetet

Tre tërmete kanë goditur Maqedoninë ditën e sotme, pas lëkundjeve sizmike të fuqishme të disa javëve më parë.

Tërmeti i tretë u ndje gjatë mbrëmjes rreth orës 19:37 me epiqendër 10 km larg Karbincit.

Lëkundjet sizmike ishin me magnitudë 2.7, ndërsa dy tërmetet e tjerë ishin 2.4 ballë dhe 1.9 ballë.

Tërmetet nuk kanë shkaktuar dëme materiale apo të lënduar në njerëz.

Gjithashtu lexo

Policia me apel ndaj lokaleve të natës – (VIDEO)

Muajt e verës janë karakteristike kur në  shumë lokale hotelerike frekuentohen gjatë orëve të natës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *