Home / Kryesoret / Mblidhen 150.000 dollar si ndihmë për rajonin e Shkupit në dy kisha ortodokse maqedonase në Kanada

Mblidhen 150.000 dollar si ndihmë për rajonin e Shkupit në dy kisha ortodokse maqedonase në Kanada

Bashkësia e bashkuar maqedonase në Kanada në disa aksione humanitare të organizuara në Kishat e Eparkisë Maqedonase, organizatave maqedonase në Kanada, aktivistëve të përkrahur nga ambasada dhe konsullata në Toronto kanë mbledhur mbi 150.000 dollar kanadez si ndihmë për të dëmtuarit nga vërshimet në Shkup.

Mjetet janë mbledhur gjatë organizimit të dy aksioneve humanitare me 14 gusht në kishën ortodokse maqedonase Shën Ilia në Misisaga dhe e dyta me 17 shtator të këtij viti në kishën Shën Kliment Ohridski në Toronto

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *