Home / Kryesoret / Në Bruksel do të protestohet kundër torturave ndaj “Grupit të Kumanovës”

Në Bruksel do të protestohet kundër torturave ndaj “Grupit të Kumanovës”

Në rrjetin social në Facebook po shpërndahet një lajm për organizimin e një proteste me 17 shtator të këtij viti, në fillim prej ora 11 në Bruksel të Belgjikës, ku do të protestohet kundër torturave të “Grupit të Kumanovës”, transmeton TetovaSot.

Në këtë thirrje theksohet kërkesa për vendosjen e kamerave të sigurimit në burgje ku janë duke qëndruar “Grupi i Kumanovës” si dhe në sallat e gjykatave ku të njëjtit janë duke u gjykuar

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *