Home / Kryesoret / Poposki në Forumin strategjik të Bledit

Poposki në Forumin strategjik të Bledit

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki do të merr pjesë në Forumin strategjik të Bledit, të quajtur “Ta ruajmë të ardhmen” që do të mbahet në Bled, Slloveni.

Poposki, informojnë nga MPJ, do të mbajë fjalim në panel diskutimin me temën “Ballkani Perëndimor – Nëse BE-ja ende është faktor tërheqës”.

Gjatë Forumit, është parashikuar të realizojë edhe takime bilaterale.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *