Home / Kryesoret / PSP:Të enjten raport i ri, të premten gjykim për “Puç”

PSP:Të enjten raport i ri, të premten gjykim për “Puç”

Këtë javë, sipas agjendës së paralajmëruar janë caktuar dy ngjarje kyçe që kanë lidhje me punën e Prokurorisë Speciale Publike, transmeton TetovaSot.

E para ka të bëjë me raportin gjashtë mujor të punës së PSP-së, me 15 shtator, ndërsa e dyta është caktimi i seancës në Gjykatën Penale për rastin “Puç” me 16 shtator.

Janeva raportin e dytë do ta dërgoje në përvjetorin e emërimit të saj për prokurore speciale publike dhe nga themelimi i PSP-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *