Home / Kryesoret / Rusia dërgon ndihmë për rajonet e përmbytura në Maqedoni

Rusia dërgon ndihmë për rajonet e përmbytura në Maqedoni

Ministria ruse për raste emergjente ka njoftuar se do i ndihmojë Maqedonisë me një karvan humanitar pas përmbytjeve që vërshuan Shkupin në fillim të muajit gusht.

“Kamionët e ministrisë që do dorëzojnë ndihmë humanitare në Maqedoni janë gati në qendrën e shpëtimit Noginsk afër Moskës. Bëhet fjalë për pesë kamionë të ngarkuara me gjenerator për rrymë, pompa dhe ushqim të konservuar”, ka njoftuar Moska.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *