Home / Kryesoret / Shkupjanët kalojnë edhe një natë në qiell të hapur (FOTO)

Shkupjanët kalojnë edhe një natë në qiell të hapur (FOTO)

Edhe natën e kaluar qindra qytetarë të Shkupit e kanë kaluar jashtë, duke fjetur në tendat e ngritura në parqet e qytetit. Gjatë këtyre dy ditëve Shkupi është goditur nga një seri tërmetesh të cilat kanë ngritur frik dhe panik te qytetarët.

Dridhjet e fundit të fuqishme u regjistruan mbrëmë rreth orës 20:00. Dridhjet ishin me intensitet 4 ballë sipas Rihterit ndërkohë epiqendra ishte në Radishan.

Nga Observatori sizmologjik thonë se askush nuk mundet ta parashikojë se kur dhe a do të ketë tërmete.

shkup-termeti-4_1473760462-1434384 shkup-termeti-3_1473760471-1252909 shkup-termeti-1_1473760485-3195343 shkup-termeti_1473760494-2841698

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *