Home / Kryesoret / Takim i presidentëve të Maqedonisë dhe Serbisë në Manastir

Takim i presidentëve të Maqedonisë dhe Serbisë në Manastir

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot në Manastir do të ketë takim me presidentin e Serbisë, Tomisllav Nikoliq, i cili qëndron në Maqedoni me rastin e shënimit të 100 vjetorit të betejës së Kajmakçelanit.

Pas takimit tet-a-tet, dy presidentët do të kenë vizitë të përbashkët në qendër të Manastirit dhe takim me qyetarët.

Presidenti serb dje ishte për vizitë në Greqi. Ai në Selanik u takua me përfaqësues të pushtetit lokal.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *