Home / Kryesoret / Vazhdon seanca për ”Grupin e Kumanovës”

Vazhdon seanca për ”Grupin e Kumanovës”

Edhe pas disa anulimeve sot do të vazhdojë seanca për lagjen e trimave në sallën Gjykatën e lartë në Shkup.

Në këtë lëndë, gjithësejt 29 persona akuzohën për organizim terrorizmi dhe terrorizëm.

Gjithashtu do të vazhdojë edhe procesi ”Vetëtima” që lidhet ngushtë me aktivitetin e ”Grupit të Kumanovës” ku tetë persona akuzohen për ndihmë të grupeve të armatosura.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *