Home / Kryesoret / Vetëm në korrik në bregdetin shqiptar kanë qëndruar 450 mijë tursitë nga Kosova

Vetëm në korrik në bregdetin shqiptar kanë qëndruar 450 mijë tursitë nga Kosova

Muaji korrik ka shënuar numër rekord për tursitët kosovarë në bregdetin shqiptar, njofton korrespondenti i MIA-s nga Tirana.

Ndërkohë, sipas statistikave të policisë shqiptare  gjatë muajit korrik kanë hyrë në Shqipëri 450 mijë shtetas nga Maqedonia dhe Kosova, ndërsa çdo ditë kalojnë pikën kufitare të Morinës rreth 17 mijë vizitorë.

Në fundjavën e parafundit, 30 mijë shqiptarë të Kosovës dhe Maqedonisë kanë kaluar pikën kufitare të Morinës duke nisur pushimet në bregdetin shqiptar.

Raportohet se fluksi nuk është shoqëruar me orë pritje apo incidente të tjera, pasi autoritetet e të dyjave palëve kanë punuar me kapacitete të plota.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *