Home / Kryesoret / Zëvendëskryeministri ademi për vizitë pune në Bruksel

Zëvendëskryeministri ademi për vizitë pune në Bruksel

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë i obliguar për Çështje Evropiane, Arbër Ademi sot do të qëndrojë për vizitë pune në Bruksel.

Zëvendëskryeministri Ademi, siç kumtoi kabineti i tij, në Bruksel do të realizojë takim me drejtorin e përgjithshëm të Drejtorisë për Zgjerim dhe Politikë Fqinje të Komisionit Evropian, Kristian Danielson dhe me drejtoreshën për Ballkanin Perëndimor në kuadër të Drejtorisë për Zgjerim dhe Politikë Fqinje, Genoveva Ruiz Kalavera.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *