Home / Kryesoret / 24 milionë euro të tjera për “Shkupi 2014”, Banka Popullore me stil barok

24 milionë euro të tjera për “Shkupi 2014”, Banka Popullore me stil barok

24 milion euro do të kushtojë ndërtimi i objektit të ri të Bankës Popullore të Maqedonisë, një projekt që do të jetë në stilin barok, si pjesë e objekteve të “Shkupi 2014”.

Kompania ndërtimore “Beton” është zgjedhur për ndërtimin e objektit të ri, lajmëron portali Prizma. Marrëveshja është firmosur më 5 tetor. Ndërtesa e re do të jetë mes parkut aktual të Ministrisë së Jashtme afër objektit të Operas dhe Baletit

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *