Home / Kryesoret / Agjencia për medie e gjykoi sulmin ndaj gazetarit të TV Telma

Agjencia për medie e gjykoi sulmin ndaj gazetarit të TV Telma

Agjencia për medie e gjykoi dhunën e djeshme ndaj gazetarit të TV  Telma dhe vlerëson se aktet e këtilla janë sulm direkt ndaj lirisë së medieve dhe të drejtës së opinionit që të jetë i informuar.

“Agjencia apelon që të mos pengohen gazetarët dhe përfaqësuesit e medieve në kryerjen e detyrës së tyre profesionale, e cila ka rëndësi në këto momente shoqërore”, thuhet në reagimin e tyre.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *