Home / Kryesoret / Akademi solemne në kuvend me rastin e 11 Tetorit

Akademi solemne në kuvend me rastin e 11 Tetorit

Me rastin e 75-vjetorit të Ditës së kryengritjes popullore – 11 Tetorit, sot do të mbahet akademi solemne nën patronat të kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Veljanoski.

Pas përfundimit të akademisë, siç njoftojnë nga pres-shërbimi i Kuvendit, do të pasojë hapja solemene e Sallës së madhe të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë.

Në këtë akademi dhe në hapjen solemne janë të ftuar kreu shtetëror, deputetë dhe ministra nga përbërja e parë e Kuvendit të Republikës së Maqednisë, kori diplomatik si dhe përfaqësues të të gjitha sferave të jetës politike, kuturore, shkencore dhe ekonomike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *