Home / Lajme / Botë / Alarmohet policia gjermane, kërcënohen 11 shkolla

Alarmohet policia gjermane, kërcënohen 11 shkolla

Të paktën 11 shkolla në lindje të Gjermanisë kanë pranuar emaila kërcënuese sot.

Policia gjermane ka dalë në teren dhe thotë se nuk ka tregues për rrezik aktual.

“Disa shkolla në Leipzing na kanë thënë se i kanë pranuar disa emaila me përmbajtje kërcënuese. Ato janë kërcënuar me dhunë,” ka thënë zëdhënësja e policisë në Leipzing.

Nëntë shkolla në Leipzing dhe dy tjera në Magdeburg kanë pranuar emaila kërcënuese.

Gjithashtu lexo

Trump kërkon ndaljen e ndihmës financiare për Serbinë, ‘shpëton’ Kosova

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump po bënë përpjekje që të reduktojë në mënyrë drastike …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *