Home / Kryesoret / Ali Ahmeti: Nuk ka kohë për ligje të reja për PSP-në

Ali Ahmeti: Nuk ka kohë për ligje të reja për PSP-në

Për të miratuar ligje të reja, duhet që të bëhen edhe marrëveshje të reja, deklaroi lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit me eurokomisarin për zgjerim, Johanes Han duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve nëse Parlamenti do t`i miratoje ligjet për lehtësimin e punës së PSP-së.

Ahmeti është decid se për atë megjithatë nuk ka kohë.

“Kemi pasur një takim shumë të mirë me Han dhe qëndrimin e përbashkët se marrëveshja e arritur duhet që të respektohet nga të gjithë. Kjo është kyçe që të mbahen zgjedhje të lira dhe demokratike”, deklaroi Ahmeti.

Pas takimit me Ahmetin, eurokomisari shkroi në profilin e tij;” Shkëmbim i mirë i qëndrimeve me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Kemi pasur një diskutim të përgjithshëm për kushtet që duhet plotësuar për zgjedhje të besueshme, prioritetet reformuese dhe për tejkalimin e krizës”.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *