Home / Lajme / Kronika e zezë / Babai dhe biri nga Bërvenica e Tetovës keqpërdorin Facebookun e tre vajzave

Babai dhe biri nga Bërvenica e Tetovës keqpërdorin Facebookun e tre vajzave

ektori për punë të brendshme në Tetovë zbardhi, gjegjësisht në tërësi zbardhi katër vepra penale “keqpërdorim të dhënave personale” dhe ngriti padi penale kundër 51 vjeçarit S.A. dhe një 16 vjeçari nga fshati Bërvenicë, Tetovë.

Më i moshuari dhe adoleshenti, përndryshe baba dhe birë, dyshohen se gjatë muajit qershor dhe gusht të këtij viti në rrjetin social në Facebook kanë krijuar 5 profile të rrejshme ku kanë shfrytëzuar të dhëna personale nga tre banore nga ky fshat i Tetovës.

Në emër të dy personave tjerë grash nga i njëjti fshat, të dyshuarit kanë aktivizuar pesë kartela për telefon, përmes njërit prej operatorëve celular në vendin tonë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *