Home / Lajme / Rajon / Bombë në ndërtesën e qeverisë në Beograd

Bombë në ndërtesën e qeverisë në Beograd

Mëngjesin e ditës se shtunë, një person ka kërcënuar me shpërthimin e një bombe pranë ndërtesës së qeverisë serbe në Beograd, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Policia ka negociuar tre orë me burrin 40 vjeçar, i cili kishte dy granata dore që kërcënonte se do t’i aktivizonte.

Kjo ngjarje ka filluar në orën 04:00 të mëngjesit, ndërsa policia tashme ka arrestuat personin e lartpërmendur, i cili kishte një histori penale.
Ende nuk dihen arsyet e këtij veprimi, mirëpo dyshohet që 40 vjeçari ka kërkuar të flas me zyrtarë policorë që kishin punuar në një nga rastet e tij.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *