Home / Sport / Carrasco blindohet, në Atletico edhe gjashtë vite

Carrasco blindohet, në Atletico edhe gjashtë vite

Atletico Madrid ka bërë një punë fantastike duke blinduar yllin e saj, Yannick Ferreira Carrasco.

Sulmuesi këmbëshpejtë është duke kaluar nëpër një formë të mrekullueshme këtë edicion.

Belgu ka shënuar dhe ka asistuar pothuajse në çdo ndeshje duke e rritur edhe çmimin e tij.

Kësisoj Atletico i ka bërë kontratën e re të cilën e ka nënshkruar lojtari dhe do të jetë në ‘Vincente Calderon’ deri në vitin 2022.

“Jam shumë i lumtur që do të jem pjesë e këtij klubi edhe për shumë vite. Do të jap më të mirën për këtë fanellë”, deklaroi Carrasco pasi nënshkroi kontratën e re.

23-vjeçari ishte objektiv i skuadrës angleze Chelsea por edhe asaj gjermane Bayern Munich. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *