Home / Moda / Çdo zonjë e modës duhet të posedojë këto 20 gjëra të veshjeve

Çdo zonjë e modës duhet të posedojë këto 20 gjëra të veshjeve

Ato janë klasike, të domosdoshme dhe paraqesin bazë për stilizim. Prandaj, duhet ti harrojmë leckat e panevojshme, dhe kushtoni vëmendje sendeve të mëposhtme …

Të gjitha sendet nga lista kombinohen mirë me njëra-tjetrën, dhe përveç këtyre mund të merrni edhe disa bluza dhe kjo është e tëra. Nëse keni menduar ndonjëherë se po shpenzoni shumë para në rroba dhe këpucë, është e mundshme se keni të drejtë!

Por, me ndihmën e këtij udhëzuesi të shkurtër ndoshta do të mund të kurseni, sepse ai përmban një listë të gjërave që për gratë vërtetë janë të nevojshme, gjithçka tjetër është e tepërt. Ja lista me 20 artikuj thelbësorë për të gjitha rastet dhe situatat që çdo grua duhet t’i ketë në dollap:

1. Pantallona të zeza

2. Xhinse klasike

3. Xhaketë sportive (blejzer) e zezë

4. Xhaketë e ndritshme apo sako

5. Këmishë e bardhë

files-39

6. Fund i zi

7. Fustan i thjeshtë i zi

8. Rollkë e zezë

9. Sandale të rrafshta

10. Mantel

files-40

11. Një palë çizme kualitative

12. Çorapë najloni të zeza

13. Balerinka ose mokasine

14. Çizme deri te laku i këmbës

15. Xhaketë lëkure e zezë

files-41

16. Vathë që varen

17. Rrip thjeshtë i zi

18. Shall i gjatë leshi

19. Gjerdan i madh

20. Këpucë saloni me taka të larta/femra.net/

files-42

Gjithashtu lexo

Buzë të kuqe, aksesorë dhe punxhe mëndafshi të ri: “Top street style” në rrugët e Milanos

Nëse duhet besuar Italianeve – këtë pranverë ngjyrën e kuqe do ta veshim më shumë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *