Home / Kuriozitete / Çifti gjen valinxhen me 23 mijë $ në çatinë e shtëpisë

Çifti gjen valinxhen me 23 mijë $ në çatinë e shtëpisë

Fati i “artë” i një çifti gjendej jo më larg se në tavanin e shtëpisë së tyre, dhe duhej vetëm të merrnin inciativën tarikostruktonin shtëpinë dhe do ta gjenin.

Bëhet fjalë për një valinxhe me 23 mijë $ të cilat ishin fshehur në tavanin e shtëpisë së tyre. Ato kishin menduar ta rikostruktoninshtëpinë dhe falë kësaj ideje, jeta e tyre ndryshoi.

Në një seri fotosh të shpërndara në Reddit, cifti shpjegon sesi e gjetën këtë thesar në shtëpi.

35-vjeçarja tha se jetonte në këtë shtëpi të viteve’40 prej disa vjetësh, por vetëmtani që vendosi të rikonstruktonte shtëpinë arriti të gjejë paratë.

“Mora valixhen sepse nuk ishte e rëndë, dhe iu bashkova gruas sime. Në fillim mendova se do të kishte letra bixhozi.

Më pas numëruan 23 mijë dollarë. Do na hyjnë në ndihmë për rikonstruktimin e shtëpisë,” tha i lumtur 35-vjeçari.

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *