Home / Argëtim / Deputetja ushqen me gji foshnjen duke folur në parlament

Deputetja ushqen me gji foshnjen duke folur në parlament

Një deputete e parlamentit islandez ka tërhequr vëmendjen e opinionit publik vendas dhe të huaj, me një gjest të veçantë të sajin.

Ajo ishte duke ushqyer foshnjën e saj me gji, ndërsa i erdhi radha për të folur.

Ajo nuk ka dashur t’ia ndërpresëgjirin vajzës së saj 6-javëshe dhe doli në podium për të folur së bashku me të, duke sqaruar dhe arsyet e gjestit të saj.

“Nuk do isha ndjerë mirë nëse do t’ia ndërprisja gjirin për të folur, këtu bëhet fjalë për gjënë më natyrore në botë”, ka thënë deputetja islandeze.

Gjithashtu lexo

Lutja e dhëndrit për vjehrrën

Dhëndëri përcjellë vjehrrën për në aeroport. Pasi vjehrra hyp në avion dhefluturoi, dhëndëri i lutet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *