Home / Kryesoret / Dy ministra të VMRO-së në gjykatë me Grupin e Kumanovës (Foto)

Dy ministra të VMRO-së në gjykatë me Grupin e Kumanovës (Foto)

Ministrja e kulturës Elizabeta Kan;veska Milevska dhe ish ministri për transport dhe lidhje, Mile Janakievski, sot duhet të paraqiten në gjykatë ku do të merren në pyetje nga një gjykatës në procedurë parahetimore. Prokuroria Speciale Publike , si dhe për të dyshuarit tjerë në lëndët “Tenderat” dhe “Toplik” ka kërkuar që gjykata t’u shqiptojë masa kujdesi.

PSP i dyshon ata se e kanë dëmtuar buxhetin e shtetit në vlerë prej 2 milionë eurove, transmeton Gazeta Lajm.

Në të njëjtën kohë (në tjetër sallë gjyqësore), sot në Gjykatë vazhdon edhe procesi ndaj Grupit të Kumanovës, ku do të prezantohen transkripto të bisedave të tyre telefonike.

kantseska-mile-670x304

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *