Home / Lajme / Kronika e zezë / Dy persona nuk e përmbajnë veten e godasin një police

Dy persona nuk e përmbajnë veten e godasin një police

Herët në mëngjes në orën 00 e 50 min në Veles në rrugën “Ilindenska”, A.K.(35) dhe A.K.(34), dytë nga fshati Orizari i Epërm, e kanë sulmuar një police nga stacioni policor në Veles.

Sipas policisë, përderisa policja ka qenë në detyrë dhe duke kryer kontroll ka konstatuar se A.K. duke drejtuar moped prej markës së panjohur e ka shkelur ligjin.

Në shenjën e dhënë që ta ndaloje mopedin, i njëjti ka vazhduar duke lëvizur dhe është ndalur në rrugën e përmendur. Pasi që zyrtarja policore ia ka kërkuar dokumentet, personat kanë nisur që ta ofendojnë, duke e tërhequr për uniforme dhe e kanë goditur.

Po ndërmerren masa për zbardhjen e tërësishme të rastit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *