Home / Showbiz / Emocionuse, ajo se çka bëri sot Labinot Tahiri

Emocionuse, ajo se çka bëri sot Labinot Tahiri

Labinot Tahiri është një prej personave që ka ndihmuar shumë personat në nevojë.

Një prej tyre është edhe profesori Hysen Zenuni, i cili është shëruar prej sëmundjes së rëndë të kancerit.

Pikërisht këngëtari me disa miq ka mbledhur paratë për shërimin e profesorit Hysen, të cilin e ka takuar në rrugë

Ndryshe, Labi tashmë ka ndërprerë aktivitetet prej këngëtarit për tu përqendruar në politikë, ku do të kandidojë për kryetar të Ferizajit.

Postimi i plotë i Labinot Tahiri

Të dashur qytetarë!

A nuk është madhështore kur, unë takoj shëndosh e mirë njër profesorë i cili shkoi për tu shëruar dhe për ta luftuar sëmundjen e rëndë, dhe sot takoj të buzeqeshur në qytetin tonë
U ndjeva i gëzuar!
të gjithë sëbashku ia dolëm!
Me shumë zemër e ndihmuam, dhe ai tani e luftoi atë që ishte ne trupin e tij (kancerin) e sa që përpak mund ti linde nxënësit pa qenë ai nê shkollê e të mbesin pa të!

Zoti dhe n ishim shpresa për të!
Ishte emocionale, kur më takoi rasisht dhe më tha: TI JE HEROI IMu ndjeva i lumtur!
I thash faleminderit Profesorë Hysen Zenuni, por mos harro, ti je Heroi i shumë nxënësve dhe të priftê e mbara e të uroj të takoj gjithnjë të buzëqeshur.
Me pak lot në sy u falenderua për të gjithë!
I madhi prof, Labi do vazhdoj ta ndaloj të keqën në çdo aspekt!
Në fshat e në qytet
Me dashuri për ty

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *