Home / Lajme / Botë / Francë, shembet tarraca, humbin jetën katër student

Francë, shembet tarraca, humbin jetën katër student

Katër persona kanë humbur jetën aksidentalisht, pasi në një ndërtesë, u shemb tarraca e katit të tretë, në qytetin francez Angers, derisa lajmin e ka konfirmuar edhe një zyrtar i qytetit.

Sipas raportimeve nga spitali i qytetit, dhjetëra persona u plagosën në mesin e tyre ishin katër të tjerë në gjendje kritike.Mediat franceze raportojnë se në tarracë gjendeshin të rinj të cilët gjendeshin duke u argëtuar në parti.

Mjekët kujdestarë kanë bërë të ditur që të gjithë pacientët të cilët u trajtuan i takojnë moshës 20 vjeçare, kryesisht ishin studentë.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *