Home / Lajme / Maqedoni / Gjenerata që dridhi Maqedoninë, e që u tradhtua nga politika

Gjenerata që dridhi Maqedoninë, e që u tradhtua nga politika

Kjo ishte gjenerata që tundi temelet e Maqedonisë. Që solli vëmendjen Evropiane e botërore në Maqedoni dhe njëherë e përgjithmonë ua bëri me dije gjithë botës se shqiptarët janë autoktonë!
Edhe sot ka të tillë idealistë, që atdheun e duan më shumë se jetën, po kemi edhe kopila që më shumë se atdheun e duan veten!

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *