Home / Lajme / Kronika e zezë / Gjuajtje me armë në Kumanovë

Gjuajtje me armë në Kumanovë

31 vjeçari Q.Z. nga Kumanova ka marr një padi penale për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale, shkaktim të rrezikut të përgjithshëm.

Ai së bashku me 54 vjeçarin M.Z. nga Kumanova që i ka ndihmuar në orën 08 e 30 min në oborrin e shtëpisë së M.Z. ka gjuajtur një plumb në ajër nga pistoleta e tipit “Zastava e kuqe” 7.62 milimetër.

Pistoleta ka qenë në pronësi të M.Z. dhe e ka poseduar me leje, ndërsa i njëjti ia ka dhënë Q.Z. pasi që ka vendosur një plumb brenda.

Gjithashtu lexo

Nuk do të ketë mungesë të drurit – (VIDEO)

Zjarret që ishin aktiv në periudhën e kaluar nuk do t’i shtrenjtojnë drutë për ngrohje. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *