Home / Kuriozitete / Ideja fantastike e vajzës 7 vjeçare

Ideja fantastike e vajzës 7 vjeçare

Një vajzë e vogël vetëm 7 vjeçe ka mbjellë një pemë në rrugën e Oxford Street në Londër.

Kjo pemë e sapombjellë ka në të një shënim i cili preku zemrat e të gjithë atyre që e lexuan atë.

Në shënim Arrabella tregon arsyen e saj përse ajo vendosi të mbjellë pemën dhe jep një mesazh shumë të mirë për këdo që e do natyrën.

“Të dashur të gjithë. Emri im është Arrabella Cornelius. Jam 7 vjeçe. E kam mbjellë këtë pemë këtu për të gjithë, që ta shihni teksa rritet dhe ta shijoni. Ju lutem respektojeni atë pasi e kam blerë me paratë e mia. Plus që babai im rrezikon burgun për mbjelljen e saj”, thuhet në shënimin e vendosur te pema, transmeton shekulli.

Gjithashtu ajo ka vendosur edhe hashtagun: MyTreelondon so people could talk about her idea” (pema ime londineze, njerëz mund të flisni për idenë time)

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *