Home / Shëndeti / Ilaçi natyral me të cilin ftohja zgjat vetëm dy ditë

Ilaçi natyral me të cilin ftohja zgjat vetëm dy ditë

Ekspertët konstatojnë që me truke të mençura mund të pengoni apo së paku dukshëm të shkurtoni zgjatjen e ftohjes.

Ja se si me vetëm dy përbërës shtëpiakë të mposhtni sëmundjen – transmeton Telegrafi.

Ilaçet popullore me arsye përdoren tashmë me shekuj, sepse është dëshmuar që ndihmojnë në zbutjen e simptomave dhe shkurtimin e zgjatjes së sëmundjes.

Gjëja më e mirë është që ata përbërës tashmë gjenden në kuzhinën tuaj, dhe e gjitha që duhet të bëni është që të përgatitni pijen e cila është antivirusale dhe antibakteriale, por, përveç kësaj, ka edhe veprim efektiv në mukozën e irrituar.

Nevojiten:

– mjalti,
– kanella,
– uji.

Përgatitja:

1. Përzieni një lugë mjaltë dhe dy lugë kanellë pluhur;
2. Përzieni në 1 dcl ujë të vakët derisa të shkrihen;
3. Pijen është më mirë ta pini dy herë në ditë, tri ditë pa ndërprerë.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *