Home / Kuriozitete / Ja çfarë tregon vesi i kafshimit të thonjve për personalitetin tuaj

Ja çfarë tregon vesi i kafshimit të thonjve për personalitetin tuaj

Njerëzit që janë zakonisht të paduruar, që mërziten oseacarohen shpejtë, janë më të prirur të bëjnë sjellje të tilla, si të kafshojnë thonjtë, të pickojnë lëkurën, të tërheqin qerpikët, kanë zbuluar hulumtuesit shkencorë.

Studimi thekson se synimi për të arritur përsosmërinë mund të jetë një nga shkaktarët kryesor të këtyre sjelljeve. Ky synim po i dëmton njerëzit më shumë seç ata mendojnë.

“Mendojmë se individët me këtosjellje të përsëritura janë perfeksionist, që do të thotë se ata e kanë të pamundur të qetësohen dhe të performojnë detyra në mënyrë paqësore”, shpjegon dr. Kieron O’Connor, profesor i psikiatrisë dhe autori kryesor i studimit.

Kur nuk i arrijnë synimet e tyre, ata acarohen dhe mërziten më shpejt./albeu.com/

Gjithashtu lexo

Lindë monstrumi me fytyrë njeriu dhe vesh si vetë djalli! – (Video)

jë video xhirim ku shihet një kafshë me pamje monstruoze, është paraqitur në internet. Kjo …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *