Home / Moda / Jessica Alba ka ndryshuar 4 stile flokësh elegante për vetëm 24 orë në NYFW

Jessica Alba ka ndryshuar 4 stile flokësh elegante për vetëm 24 orë në NYFW

24 orë, 4 stile flokësh. Jessica Alba edhe një herë ka dëshmuar se është IT zonjë e cila gjithmonë mbështetet në pamje natyrale, pa shumë shkëlqim dhe madhështi!

Midis punës në kompaninë e saj The Honest Company, angazhimet në film dhe obligimet rreth fëmijëve, duhet të pranojmë se orari i Jessica Alba është një kryevepër.

Pra, a nuk është e çuditshme që aktorja e bukur në javën Njujorkeze të modës ka paraqitur katër stile flokësh fantastike në vetëm një ditë?

Qysh në paraqitjen e parë në revistën Tory Burch, Jess na ka mahnitur me pamjen e saj të rafinuar.

Në veçanti, kemi vërejtur stil flokësh delikat që përbëhet nga tufa flokësh pak të përdredhura të cilat prapa janë të mbledhura në një punxh të vogël, kurse pjesa tjetër është lëshuar të bie lirshëm mbi supe. Jess zgjodhi këtë stil flokësh të lehtë i cili është përshtatur shumë bukur me rrathët e artë.

Actress Jessica Alba poses backstage at the Tory Burch show during New York Fashion Week in New York on September 13, 2016, Image: 299737153, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP
Pak më vonë, pamë aktoren me flokë të parregulluara me të cilat ka dëshmuar se flokët pak të “çrregulluara” mund të duken shumë elegante. Madje edhe për ngjarje të madhe si NYFW!

files-45

Kur ju mungon frymëzimi, kthejuni stilit të mirë të vjetër.

Jess në revistë ka shëtitur bishtin e lartë, të lëmuar i cili i rrinte në mënyrë të shkëlqyer. Ajo gjatë stilizimit të flokëve është shërbyer me një truk të vjetër: nga ana e poshtme e bishtit ka ndarë një tufë më të madhe të cilën e ka mbështjellë rreth shiritit për flokë. Në këtë mënyrë ka fshehur gomën dhe ka arritur një pamje të sofistikuar.

Jessica Alba

Kurse për më të mëdha janë valët e lehta …. Femërore dhe e butë, Jessica gjatë mbrëmjes u shfaq me fustan klasik të bardhë, kurse ne nuk mund t’i rrezistonim stilit të përkryer i cili ka theksuar e tërë bukurinë e saj./ferma.net/

Jessica Alba

Gjithashtu lexo

Buzë të kuqe, aksesorë dhe punxhe mëndafshi të ri: “Top street style” në rrugët e Milanos

Nëse duhet besuar Italianeve – këtë pranverë ngjyrën e kuqe do ta veshim më shumë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *