Home / Showbiz / Kam gjak shqiptari

Kam gjak shqiptari

Aktori i njohur i përmasave botërore Stallone, në një emision Amerikan “Talkshow” ka thënë që ai ka gjak shqiptari dhe që ka shumë miq shqiptar në Itali.

Stallone po ashtu thekson se ka një respekt të madh për popullin shqiptar dhe se është një popull shumë i mirë dhe që jeton qe mira vjet në Ballkan, transmeton Infokusi.com

Ai i përshëndet të gjithë fansat shqiptarë me simbolin e shqiponjës.

Stallone rrjedh nga një familje Arbëreshe në Itali. Babai i tij Vranke Stallone i vjetër ( ka lindur më 1919 në Gioia Del Colle , Bari itali) jo shumë larg nga Shqipëria. Familja Stallones pastaj emigron në ShBA./Infokusi.com/.

sylvester-stallone

Gjithashtu lexo

Shkurta një telefonatë Shyhretes me rastin e lindjes së nipit?

Mardhënia mes Shkurte Fejzes e Shyhrete Behlulit është e njohur tashmë. Ato dyja më nuk …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *