Home / Kryesoret / Katër partitë kryesore janë marrë vesh për shtyrjen e zgjedhjeve

Katër partitë kryesore janë marrë vesh për shtyrjen e zgjedhjeve

Deputeti dhe lideri i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov deklaroi se ka dëgjuar komente që katërt partitë politike, nënshkruese të Marëveshjes së Përzhinos, janë marrë vesh që të mos ketë zgjedhje më 11 Dhjetor.

Ai deklaroi se partia e tij nuk do të mbështet inciativa të këtilla. Lidhja Demokrate sot dërëzoi propozim-vendimin me të cilin kërkon që menjëherë të shpërndahet Kuvendi. Trajanov dje i dorëzoi në Kuvend edhe propozimet për ndryshim të ligjeve që kërkon PSP-ja. Propozim-ndryshimet për ligjin e PSP-së dhe ligjin pë mbrojtje të dëshmitarëve janë dorëzuar me procedurë të rregullt

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *