Home / Horoskopi ditor / Keni lindur në muajin tetor? Ja çfarë do të thotë kjo për ju

Keni lindur në muajin tetor? Ja çfarë do të thotë kjo për ju

Lajme të këqija nëse keni lindur në tetor, për shkak se sipas një hulumtimi të ri ju jeni më të rrezikuar për t’u prekur nga sëmundje, se ata të cilët kanë lindur në muaj të tjerë.

Hulumtuesit në Universitetin e Kolumbisë në Nju Jork gjetën prova të mjaftueshme të lidhjes mes muajit të lindjes dhe rrezikut për të formuar sëmundje të ndryshme.

Duke përdorur një algoritëm të cilin e ndërtuan, shkencëtarët shikuan regjistrimet mjekësore të rreth dy milionë banorëve në Nju Jork, të lindur gjatë viteve 1900-2000, transmeton Gazeta Express.

Gjithashtu lexo

Horoskopi për ditën e sotme e hënë, 31 korrik 2017

Dashi – Influenca negative e Neptunit nuk do arrije dot te preke jetën sentimentale te çifteve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *