Home / Kryesoret / Kompania “Kostal” e Gjermanisë fillon me prodhimtari në Maqedoni

Kompania “Kostal” e Gjermanisë fillon me prodhimtari në Maqedoni

 Kompania gjermane Kostal sot do të shënojë fillimin e prodhimtarisë në Maqedoni.

Kapaciteti është i locuar në Ohër, si braunfild investim në ish-EMO në fshatin Kosel. Më vonë planifikohet të ndërtojë edhe kapacitet të vetin. Është paralajmëruar edhe realizimi i 1.000 punësimeve të reja.

Kostal është ndërmarrje familjare dhe furnizues i njohur me teknologji përparimtare elektronike, prodhime elektromekanike dhe mekatronike për kapacitete të mëdha industriale. Është e pranishme në 38 lokacione në 17 vende të botës.

Gjithashtu lexo

Tiranë: Vret bashkëshorten e më pas vetëvritet – (VIDEO)

Një telefonatë e mbërritur paraditen e së dielës në numrin e emergjencave 112, ka lajmëruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *