Home / Sport / Kosova merr pjesë për herë të parë në Evropianin e Kickboxit (Foto)

Kosova merr pjesë për herë të parë në Evropianin e Kickboxit (Foto)

Përfaqësuesja e Kosovës ne Kickbox është nisur për në Kampionatin Evropian, i cili mbahet në Maribor të Sllovenisë nga data 23-30 tetor

Kosova është pranuar në WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) vitin e kaluar dhe kjo është pjesëmarrja e pare në një gare zyrtare të nivelit të tillë, shkruan Express.

Kosovën në këtë garë do ta përfaqësojnë:

Fatmir Makolli – Kryetar i Federatës së Kickboxit të Kosovës

Lutfi Menxhiqi – Selektori i Përfaqësueses së Kosovës

Samet Arifi – Anëtar i Bordit në Federatën e Kickboxit të Kosovës

Burim Shala – Kryesues i gjyqtareve në Federatën e Kickboxit të Kosovës

Ilir Menxhiqi – Garues 63.5 Kg Diciplina K-1

Dardan Menxhiqi – Garues 67 Kg Diciplina K-1

Enver Konushevci – Garues 71 Kg Diciplina K-1

Valmir Hoti – Garues 71 Kg Diciplina Low-Kick

Liridon Ferati – Garues 81 Kg Diciplina K-1

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *