Home / Lajme / Maqedoni / Kujdes: Policia dënon ashpër!

Kujdes: Policia dënon ashpër!

Nga 15 nëntori hynë në fuqi mbajtja e pajisjes dimërore dhe për shoferët e automobilave është e patjetërsueshme mbajtja e tyre në makinë, njofton Zhurnal.

Dënimet lidhur me mosmbajtjen e pajisjes dhe mosrespektimin e rregullave dimërore do të shkojë sipas ligjit kurse është 45 euro dhe 25 pikë negatife në lejen e shoferit.

Shoferët obligohen që pajisjen ta kenë në makinë deri më 15 mars të vitit të kaluar, transmeton Zhurnal.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *